Małe zgrubienie między pośladkami

Witam, jakieś 2 tyg. temu wyczułam między pośladkami małe zgrubienie - guzek, co to może być? Kilka dni później podczas oddawania moczu na sam koniec czułam nieprzyjemny, "ciągnący" ból w dole brzucha. Byłam u lekarza, dostałam antybiotyk na zapalenie dróg moczowych. Przeszło od ręki, ale guzek jest nadal i dodatkowo piecze mnie podczas oddawania moczu w okolicy odbytu i rowka między pośladkami. Proszę o informację, czy to minie samoistnie, czy konieczna jest wizyta u specjalisty, a jeśli tak to u jakiego? Dziękuję.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry! Uważa, że niezbędna jest wizyta u chirurga. Trudno bez obejrzenia zmiany jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie. Może to być tzw. torbiel włosowa, jednak schorzenie to bardzo rzadko występuje u kobiet. Możemy mieć również do czynienia z przetoką, ropniem lub innymi nieprawidłowościami. Warto jak najszybciej udać się do specjalisty gdyż nie sądzę, że dolegliwość ustąpi sama. Pozdrawiam!