Czy sperma pozostawiona pod prysznicem może zapłodnić kobietę?

Witam! Masturbowałem się. Czy sperma pozostawiona na szamponie i spodniach pod prysznicem mogłaby przysporzyć problemu typu niechciane dziecko? Mam 14 lat.

Lek. Marta Hat

Witam! W sytuacji, którą opisałeś praktycznie nie ma możliwości na przeniesienie plemników do dróg rodnych. Możesz być zupełnie spokojny nikt nie będzie w ciąży przez tę sytuację. Plemniki poza organizmem mogą przeżyć do osiemnastu godzin, ale muszą być spełnione odpowiednie warunki, tzn. temperatura 37 stopni Celsjusza oraz wilgotne środowisko. Poza organizmem, np. na skórze - bardzo szybko wysychają. Poza tym użycie mydła dodatkowo zmniejsza prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Pozdrawiam serdecznie!