Brak wytrysku nawet podczas seksu oralnego

Witam! Mój problem polega na tym, że uprawiając seks z kobietą nie mogę osiągnąć wytrysku, to samo podczas gdy ona robi mi laskę. Masturbując się dochodzę szybko. Masturbuję się już prawie 10 lat. Czy jeśli przestanę się masturbować wzrośnie moja czułość na bodźce? Jak ją zwiększyć, co robić? Dziewczyna myśli, że mnie nie kręci...

Lek. Marta Hat

Witam! Problemy ze wzwodem coraz częściej spotykane, także u młodych mężczyzn. Najczęściej do czynienia mamy z zaburzeniami czynnościowymi, na tle psychologicznym. Tak też wydaje się być u Pana. Fakt, że wzwód występuje podczas masturbacji oraz niektórych stosunków pozwala w dużej mierze wykluczyć występowanie zmian chorobowych. Rzeczywiście tak jak Pan zauważył - jedną z częstszych, istotnych przyczyn występowania problemów ze wzwodem jest zbyt częsta masturbacja. Powoduje ona przyzwyczajenie do tego charakteru bodźca i trudniej przestawić się na kontakt z kobietą. Nie bez wpływu może być też styl życia (używki, nieprawidłowa dieta, niewielka aktywność fizyczna). Myślę, że w pierwszej kolejności należy spróbować ograniczyć masturbację, ewentualnie zmodyfikować styl życia. Jeżeli we własnym zakresie nie uda się poprawić jakości współżycia, być może warto byłoby skorzystać z konsultacji psychologa. Pozdrawiam serdecznie!