Skuteczność inseminacji po wypłynięciu nasienia

Witam, moje pytanie dot. przeprowadzenia inseminacji i jej skuteczności: tuż po podaniu nasienia przez lekarza, poczułam, że "coś" wypłynęło - zastanawiam się czy to możliwe, by było to właśnie nasienie i czy w związku z tym ta inseminacja jest stracona. Uprzejmie proszę o odpowiedź.

Lek. Marta Hat

Witam! W zasadzie raczej nie zdarza się, żeby nasienie wypłynęło po zabiegu inseminacji. Zwykle na wkładce może pojawić się śluz. Nawet jeśli część nasienia wypłynęła, to pozostała wystarczająca ilość, która może doprowadzić do zapłodnienia. Pozdrawiam serdecznie!