Nigdy nie uprawiałam seksu, a mam śluz z kulkami

Okres mam o wiele wcześniej niż zwykle, ale regularnie co miesiąc, choć wcześniej następowało mniejsze krwawienie, ale znów wróciło do normy. Choć krew występuje w postaci śluzu. Dziwne, bo po przyciśnięciu mocno brzucha odczuwam bicie drugiego serca, tak jakby znajdowało się w brzuchu. Bije ono bardzo szybko i mocno.
Niedawno w kale zauważyłam również biały śluz oraz kulki. Czuję też lekkie buchanie powietrza w brzuchu. Co mi jest?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Odczucie "bicia drugiego serca" to z pewnością tętnienie brzusznej części aorty- największej tętnicy organizmu, która biegnie po tylnej ścianie jamy brzusznej, wzdłuż kręgosłupa, i której tętnienie może być u szczupłych osób nawet widoczne. Dolegliwości z przewodu pokarmowego mogą natomiast być objawem choroby jelit- tj. zespół jelita drażliwego lub nieswoiste zapalenie jelit.
Jeśli są one dokuczliwe i utrzymują się już od dłuższego czasu, to należy skonsultować się w tej sprawie z lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam serdecznie!