Czy lek na problemy z pęcherzem osłabia skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam serdecznie! Zażywam tabletki Jeanine, mam problemy z pęcherzem i lekarz przepisał mi Cipronex (10 dni po dwie tabletki), dzisiaj kończę przyjmowanie Cipronexu i jednocześnie kończę tabletki z obecnego opakowania. Czy przy przyjmowaniu tego leku wymagana jest teraz jakaś dodatkowa antykoncepcja, jeżeli tak to przez jaki czas muszę ją stosować? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Lek. Marta Hat

Witam! Cipronex nie wpływa na działanie stosowanego przez Panią leku antykoncepcyjnego. Wszelkie informacje na temat interakcji danego preparatu z lekami można znaleźć w ulotce tabletek antykoncepcyjnych. W razie wątpliwości w trakcie stosowania antybiotyku oraz 7 dni po jego zakończeniu należy stosować dodatkowe metody antykoncepcji. Pozdrawiam serdecznie!