Wizyta u chirurga po nacięciu torbieli włosowatej na kości ogonowej

Bylam u chirurga na kontroli po nacieciu torbieli wlosowatej na kosci ogonowej. Rana jest zagojona i lekarz powiedzial ze wyciac mozna gdy pojawi sie jakies zgrubienie. W czasie leczenia mowiono mi ze operacja zostanie przeprowadzona gdy torbiel zniknie lacznie ze stanem zapalnym. Dlaczego jednak teraz nie mozna tego wyciac? Przypominam ze torbiel mialam juz trzy razy

Prawdopodobnie chce wykontrastować torbiel przez jakiś kanał aby ją całkowicie usunąć , którego nie widać i czeka na moment kiedy się pojawi jego uzewnętrznienie

W takim wypadku kiedy został już opanowany stan zapalny ze strony torbieli krzyżowej (tym bardziej, że ten stan ciągle nawraca) radziłbym poddać się zabiegowi doszczętnego usunięcia torbieli. Takie by było moje postępowanie. Jednak nie każdy chirurg może zgadzać się z moimi zaleceniami.