Wizyta u dentysty

Witam jestem w 4 tc od jakiegoś czasu pobolewa mnie ząb. Czy w tak wczesnej ciąży można wyrywać zęby :-). Czy znieczulenie jakie zastosuje stomatolog nie będzie szkodliwe dla dziecka? Proszę o odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! W pierwszym trymestrze środki znieczulające stosuje się bardzo ostrożnie, tylko jeśli leczenie jest konieczne a ból z nim związany niesie większe ryzyko dla dziecka niż leki. Jeśli zdarzy się taka sytuacja, nie należy jednak panikować- zarówno dawka leku, jak i jego potencjalna szkodliwość nie są duże. Powinna Pani jak najszybciej udać się do dentysty, bo nieleczone zęby mogą w ciąży mieć bardzo negatywne konsekwencje. Możliwe zresztą, że nie będzie konieczne znieczulenie, a wystarczy założenie niedużego wypełnienia. Pozdrawiam serdecznie!