Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wizyta u ginekologa?

Witam!
Mam 16 lat, chciałabym się wybrać do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne (to moja pierwsza wizyta), chcę iść prywatnie. Chciałabym się dowiedzieć ile kosztuje taka wizyta prywatnie? W jakiej mniej więcej cenie są tabletki? Co powinnam wziąć ze sobą na taką wizytę i czy ginekolog nie odmówi mi wypisania recepty?

Pozdrawiam;)

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!
Koszt wizyty w prywatnym gabinecie jest bardzo zmienny, zależy m.in. od kwalifikacji i doświadczenia lekarza oraz od wielkości miejscowości, w której przyjmuje. Większość lekarzy ginekologów przepisuje tabletki antykoncepcyjne, jednak niektórzy nie robią tego z powodu mechanizmu działania tych preparatów (oprócz hamowania owulacji, które stanowi główne zadanie tabletek, wywołują one przemiany w błonie śluzowej macicy uniemożliwiające zagnieżdżenie się zarodka, w razie gdyby jednak doszło do zapłodnienia; jest to de facto działanie wczesnoporonne). Najlepiej byłoby, gdybyś mogła udać się do lekarza z mamą- lekarz może nie chcieć przepisać recepty osobie niepełnoletniej bez zgody rodzica. Ze sobą należy wziąć dowód ubezpieczenia (np. książeczkę zdrowia). Cena jednego opakowania tabletek to ok. 30-35 zł. Starcza to na 28 dni (21 dni brania tabletek plus 7 dni przerwy).
Pozdrawiam!
 

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy