Wizyta u ginekologa?

Witam!
Mam 16 lat, chciałabym się wybrać do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne (to moja pierwsza wizyta), chcę iść prywatnie. Chciałabym się dowiedzieć ile kosztuje taka wizyta prywatnie? W jakiej mniej więcej cenie są tabletki? Co powinnam wziąć ze sobą na taką wizytę i czy ginekolog nie odmówi mi wypisania recepty?

Pozdrawiam;)

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Koszt wizyty w prywatnym gabinecie jest bardzo zmienny, zależy m.in. od kwalifikacji i doświadczenia lekarza oraz od wielkości miejscowości, w której przyjmuje. Większość lekarzy ginekologów przepisuje tabletki antykoncepcyjne, jednak niektórzy nie robią tego z powodu mechanizmu działania tych preparatów (oprócz hamowania owulacji, które stanowi główne zadanie tabletek, wywołują one przemiany w błonie śluzowej macicy uniemożliwiające zagnieżdżenie się zarodka, w razie gdyby jednak doszło do zapłodnienia; jest to de facto działanie wczesnoporonne). Najlepiej byłoby, gdybyś mogła udać się do lekarza z mamą- lekarz może nie chcieć przepisać recepty osobie niepełnoletniej bez zgody rodzica. Ze sobą należy wziąć dowód ubezpieczenia (np. książeczkę zdrowia). Cena jednego opakowania tabletek to ok. 30-35 zł. Starcza to na 28 dni (21 dni brania tabletek plus 7 dni przerwy).
Pozdrawiam!