Wizyta u onkologa a możliwość otrzymania skierowania na biopsję węzłów chłonnych

Witam. Wydaje mi się, że mam powiększone wezły chłonne na karku i szyi. Chcę zrobić tak, żeby iść do onkologa na wizytę z usg i zapytać się czy może on dać mi skierwanie na jjakąś biopsje tych węzłów lub jeśli to nie wezły to tych zmian.gdyż chciałabym sie dowiedzieć czy to nic poważnego. Czy jest taka możliwość czy onkolog może wystawić takie skierowanie ?

Nalezy przede wszystkim zgłosić się do laryngologa, który pomoże wykluczyć stany chorobowe w zakresie głowy i szyi i ew zaleci dodatkowe badania. Biopsje cienkoiglowa lub pobranie wezła w całości