Wizyta u psychiatry pod opieką rodzica

Czy muszę iść z rodzicem na wizytę u psychiatry nawet jeśli mam ukończone 18 lat? Jestem w klasie maturalnej, mieszkam jeszcze z rodzicami - stąd moje wątpliwości.

Pani decyduje, ponieważ jest Pani osobą pełnoletnią.
Proszę się zastanowić. Jak będzie lepiej? Czy rodzice nalegają, by z Panią pójść? W jakim celu? Proszę ich o to zapytać. Może mają poczucie posiadania ważnych informacji, które chcą przedstawić lekarzowi (coś zauważyli, coś się zmieniło, coś ich niepokoi). Może chcą Panią wspierać. Diagnoza jest źródłem stresu, bo człowiek dowiaduje się, że jest chory. Szumi nam w uszach, część informacji do nas nie dociera. Może mają obawy w stosunku do farmakoterapii i chcą o wszystko wypytać; albo pilnować regularności ich zażywania. Zachęcam, by ich o te rzeczy wypytać.