Wkład korzeniowo-koronowy

Mam mieć wkładany do zęba wkład korzeniowo-koronowy do zęba 2 który jest martwy z dużym wypełnieniem pomiędzy 1 a 2 na nim jest licówka,pomiędzy 2a3 zrobiła mi się kolejna dziurka do przeleczenia, mam obawy co do wkładu jaki wbrać z włókna szklanego czy tlenek cyrkonu?czy wkłady mają skutki uboczne?Są szkodliwe dla kmorzenia? Czy można je usunąć czy są na stałe?Wrazie gdyby zrobił się zgorzel i trzeba było ponownie leczyć?Czy można obejść się bez wkładu czy jest on konieczny w słabym zębie?

witam,
ząb po leczeniu endodontycznym jeśli ma duży ubytek tkanek (ocenić da się to na fotelu) należy wzmocnić wkładem.
Wkład z wółkna szkalenego czy curkonu - to wkład cementowany na stałe - trudno jest go późńiej usunąć. Jedyne wkład standardowy (jest wkręcany). O doborze wkładu decyduje lekarz - ponieważ musi on ocenić jaki wkład do danego zęba mozna zastosować.
Jeśli ząb jest prawidłowo przeleczony kanałowo to nie ma mowy o zgorzeli - nerwu już tam przecież nie ma.

Zawsze może Pani nie zgodzić się na wkład - ząb prawadopodobnie zostanie wtedy odbudowany warunkowo - a wtedy nikt nie da gwarancji czy ząb się nie [połamie.