Wkładka dewitalizacyjna po zatruciu zęba

Na dyżurze stomatologicznym zatruto mi ząb. U mojego dentysty nie ma w ogóle wolnych miejsc w przyszłym tygodniu i mam czekać czy być może uda mnie się gdzieś "wcisnąć". Jak długo mogę, bez dużej szkody dla zdrowia, zwlekać z wkładką dewitalizacyjną w zębie na wizytę?

Witam serdecznie,
Lekarz zakładający dewitalizację powinien udzielić takiej informacji, szczególnie że różne preparaty mają różny czas działania. Najczęściej jest to jednak okres około 2 tygodni.