Wklęsła brodawka i dużo pokarmu w piersi

Witam, Wlasnie urodzilam dziecko mam duzo pokarmu w piersiach gdzie na poczatku byl z tym problem.Wiec uzywalam laktatora.Dzis pomagam sobie laktatorem ale mam problem z jedna piersia.W piersi prawej mam wklesla brodawke ktora bardzo boli.Zebralo sie w tej piersi bardzo duzo mleka i jest strasznie nabrzmiala. NieJest jestem w stanie sciagnac z niej mleka laktatorem.Niewiem co mam zrobic zeby "pozbyc" sie mleka.Sutek niechce wyjsc nawet na chwile-uzywalam silikonowych nakladek i nic. Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Opisana przez Panią zmiana morfologii brodawki sutkowej zdecydowanie wymaga dokładniejszej diagnostyki. Tak teoretycznie mówiąc może być to wynik zarówno schorzeń gruczołu piersiowego jak i swego rodzaju "uroda" pacjentki. Powinna skonsultować się Pani z lekarzem ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci wykonanie badań obrazowych (USG/mammografia). Powyższe postępowanie pozwoli na postawienie prawidłowej diagnozy oraz ewentualnie rozpoczęcie właściwego leczenia.