Właściwa ilość kalorii dziennie dla 23-latki

Witam, mam 23lata, 65kg i 165,5cm. BMI w normie, jednakże czuję się lepiej mając 59kg. W związku z czym chciałabym schudnąć te 6kg. Prowadzę intensywny tryb życia - codziennie jakiś sport - np. rower, rolki, programy na youtube. Ostatnio zakupiłam dietę 3D chilii, która opiera się na dziennej kaloryczności w przedziale 1200-1400kcal. Proszę o informację czy jest to dla mojej wagi, wieku i aktywności odpowiednia ilość spożywanych kalorii. Jeżeli nie to ile powinnam spożywać kalorii. Dziękuję

Polecam skorzystać z porady indywidualnej dietetyka, który ułoży dla Pani program dietetyczny biorący pod uwagę pani stan zdrowia, aktywność fizyczną oraz cechy osobnicze. Żadna cudowna dieta nie daje długofalowych efektów, nie utrwala zdrowych nawyków żywieniowych i obarczona jest wystąpienie jojo w szybkim czasie.

Najbardziej odpowiednia kaloryczność dla Ciebie to około 1500 kcal. Taka ilość kalorii pozwoli na utratę zbędnych kilogramów w sposób racjonalny i nie powodujący efektu jojo (jeśli tylko nie powrócisz do dawnych być może złych nawyków żywieniowych). Myślę, że nie powinnaś schodzić poniżej 1500 kcal, dlatego proponuję dodać jakiś mały posiłek (chociażby jogurt naturalny ze świeżymi owocami) do swojej diety. Pozdrawiam.

Witam Panią, jeżeli zależy Pani na zdrowym schudnięciu to powinna Pani zjadać 1400 -1500 kcal. Proszę jednak nie przesadzać z pikantnymi przyprawami, aby nie podrażnić żołądka. Pozdrawiam.