Właściwa waga dla nastolatki

Witam. Skończę w lipcu 14 lat. Ważę 57 kg, a mierzę 171 cm. Czy to odpowiednia waga? Jak mam się pozbyć rozstępów na udach, które pojawiły się po szybkim wzroście w podstawówce? Jak zmniejszyć biodra, bo mam rozmiar 38, a chcę 36? I jak po schudnięciu z ud i bioder utrzymać taką linię?

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 19,52 i znajduje się blisko 50 percentyla. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie jest wskazane, abyś się odchudzała. Nieprawidłowe odchudzanie może doprowadzić do niekorzystnych efektów zdrowotnych. Przy walce z mankamentami figury najlepsze będą ćwiczenia. Pamiętaj aby wybierać takie, które są przeznaczone dla młodych osób.

Pozdrawiam