Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Oczywiście herbata z cytryną nie niesie ze sobą negatywnych działań ubocznych. Jeżeli nawet organizm nie potrzebuje witaminy C, jej nadmiar jest wydalany z moczem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Dr Aneta Bednarek
Dr Aneta Bednarek Dietetyk

Witam,
witamina C ulega rozkładowi w wysokiej temperaturze, więc dodana do gorącej herbaty w większości rozłoży się zanim dostanie się do organizmu..
Jeżeli nie ma dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, alergii na cytrusy to picie herbaty czy wody z cytryną nie ma żadnych negatywnych skutków.

Badania wykazały, że kwas cytrynowy łączy się z glinem z herbaty tworząc cytrynian glinu, który kumuluje się w mózgu mogąc po latach prowadzić do choroby Alzheimera.

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy