Włókniako-tłuszczak w lewej nerce u 16-latki

Mam 16 lat i wykryto u mnie przypadkowo przy USG włókniako-tłuszczaka w nerce lewaj 2,5x2,5 cm a druga nerka jest powiększona czy to grożne??
16 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam,
Podana zmiana ma charakter łagodny i nie jest groźna dla zdrowia. Nie wiem z czego wynika powiększenie drugiej nerki, myślę natomiast że warto wykonać ogólne badania moczu i pozostać pod opieką nefrologa dziecięcego.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Przy pomocy USG nie można postawić rozpoznania tłuszczako-włokniak. Być może chodzi o naczyniako-mięśniako-włokniak (angio-myo-lipoma - AML). Jest to łagodny guz nerki, jednak wymaga monitorowania przy pomocy USG pod nadzorem urologa. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty