Włóknienie podścieliska w usg piersi

Witam mam 33 lata proszę o interpretacje wyniku usg piersi o utkaniu gruczolowo tłuszczowe liczne torbiele 7mm wloknienie podscieliska na godzinie 11zmiana ogniskowa niskoechogeniczna 2,7#3.8mm wymiar AP większy niż boczno boczny Birads4 na szyji powiększone węzły chłonne trzy o wymiarach 19mm grubości 5mm dodam że babcia zmarła na raka piersi czy to jest złośliwe skąd takie duże te węzły na szyji proszę o poradę

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z całą pewnością nie są to zmiany złośliwe na obecną chwilę. Często jest to związane z wahaniami hormonalnymi, szczególnie u młodych kobiet. Warto okresowo badań piersi.