Włosy a anemia.

Witam serdecznie! Chciałam zapytać, jak to jest z włosami przy anemii. Bo lekarz powiedział mi, ze mam niską hemoglobinę i zapisał mi  żelazo, które brałam przez pól roku. Oczywiście hemoglobina podskoczyła do góry ale włosy jak leciały, tak lecą. Tak sobie myślę, może czegoś innego mi brakuje, może powinnam dłużej żelazo pobrać. Nie wiem co mam robić. Może jakieś specjalistyczne badania porobić (ale jakie?). Proszę bardzo o pomoc.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam serdecznie,

Na stan włosów ma wpływ wiele czynników związanych z ogólnym stanem odżywienia. Jednym z mikroelementów zapobiegającym wypadaniu włosów jest cynk zawarty przede wszystkim w produktach zbożowych oraz mięsie, wędlinach i rybach.

Na złe jego wchłanianie ma wpływ między innymi żelazo.
Ważnym powodem niedoboru cynku jest także ogólny zły wpływ odżywienia, a więc dieta ubogoenergetyczna oraz o zmniejszonej zawartości białka.

Zalecałabym zastosowanie urozmaiconej, bogatej w witaminy i mikroelementy diety oraz profilaktyczne zbadanie poziomu cynku i ewentualnie podjęcie dalszych kroków.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty