Zapytaj lekarza

7 4 1 , 9 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Włosy a anemia.

Witam serdecznie! Chciałam zapytać, jak to jest z włosami przy anemii. Bo lekarz powiedział mi, ze mam niską hemoglobinę i zapisał mi  żelazo, które brałam przez pól roku. Oczywiście hemoglobina podskoczyła do góry ale włosy jak leciały, tak lecą. Tak sobie myślę, może czegoś innego mi brakuje, może powinnam dłużej żelazo pobrać. Nie wiem co mam robić. Może jakieś specjalistyczne badania porobić (ale jakie?). Proszę bardzo o pomoc.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Witam serdecznie,

Na stan włosów ma wpływ wiele czynników związanych z ogólnym stanem odżywienia. Jednym z mikroelementów zapobiegającym wypadaniu włosów jest cynk zawarty przede wszystkim w produktach zbożowych oraz mięsie, wędlinach i rybach.

Na złe jego wchłanianie ma wpływ między innymi żelazo.
Ważnym powodem niedoboru cynku jest także ogólny zły wpływ odżywienia, a więc dieta ubogoenergetyczna oraz o zmniejszonej zawartości białka.

Zalecałabym zastosowanie urozmaiconej, bogatej w witaminy i mikroelementy diety oraz profilaktyczne zbadanie poziomu cynku i ewentualnie podjęcie dalszych kroków.

Pozdrawiam serdecznie.

Dietetyk w Szpitalu Grochowskim im. dr n. med. Rafała Masztaka w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy