Włosy a badanie krwi

Mam pytanie związane z włosami. Pisałam już wcześniej o moim problemie. Wypadały mi wcześniej włosy, teraz wypada ich mniej, lecz chcę, aby odrosły, gdyź mam je już w niektórych miejscach przerzedzone. Brałam dużo witamin, włosy się co prawda wzmocniły, ale przerzedzenia ciągle postępują. Chcę zrobić najpierw sobie badanie krwi. Czy mogłaby Pani opisać mi, jak się te badanie robi, gdzie się mam zgłosić, bo nie robiłam nigdy takiego badania? Czy mam zrobić sobie ogólne badanie krwi, czy jakieś szczegółowe, np. na poziom żelaza, bo słyszałam, że jest coś takeigo i od kogo mogę dostać skierowanie - od dermatologa czy też zwykłego lekarza?

KOBIETA ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Lek. Izabela Brym
60 poziom zaufania

Witam.

Jeśli włosy wypadają z przyczyn ogólnoustrojowych, skierowanie na badania może wydać lekarz rodzinny (morfologia krwi obwodowej, glikemia, ASPAT, ALAT, TSH). Może to być jednak łysienie androgenowe, wtedy konieczne jest skierowanie od specjalisty (dermatologa lub endokrynologa). Lekarz w takiej sytuacji powinien oznaczyć w pierwszej kolejności poziom testosteronu i siarczanu dehydroepiandrostendionu (DHEA-S). Dermatolog może również przeprowadzić badanie mikroskopowe włosa. Należy również pamiętać, że niektóre leki mogą powodować wypadanie włosów. Najlepszym rozwiązaniem w Pani przypadku będzie w pierwszej kolejności wizyta u lekarza rodzinnego.

Lekarz na Oddziale I wewnętrznym i nefrologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy