Wmówienie sobie utraty odruchu połykania

Dzień dobry. Mam 20 lat, mój problem tkwi w ty, że wmawiam sobie ciągle pewne rzeczy. Id tygodnia wmawiam sobie ze nie półkę pokarmy, jakbym straciła odruch połykania. Kiedy jem, to staram się jak najdrobniej pogryzc ale i tak czasem się ksztusze :( wiem, że problem tkwi w głowie.. Ale jak ja mam przestać o tym myśleć? Są jakieś porady? Nie chce do psychologa, bo to by mogło uniemożliwić mu kiedyś prace w zawodzie :( prosze o poradę. Jak mam się przestać czymś ciągle zadreczac?

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze mają charakter psychosomatyczny i powstają na tle zaburzeń lękowych. Pani problem ma mocne podłoże systemowe, rodzinne, symbolicznie wiąże się ze zdolnością do przyjmowania miłości. Ja również nie zalecam wizyty u psychologa, bo to zły adres. Zachęcam Panią za to do konsultacji u psychoterapeuty pracującego w podejściu metasystemowym, więcej informacji na temat podejścia i adresy zaufanych specjalistów zanjdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl Polecam również artykuły:

http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

http://psychoterapia.natemat.pl/7837,dramat-jeza-na-szczotce

Co do Pani obaw odnośnie kwestii leczenia a przyszłej kariery to mogę zapewnić, iż psychoterapeutów obowiązuje tajemnica zawodowa, a sam fakt korzystania z terapii również objęty tajemnicą nie dyskwalifikuje do wykonywania żadnego zawodu. Psychoterapia to nie jest leczenie psychiatryczne.

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej