Wnęki szersze najpewniej naczyniowe do różnicowania z węzłowymi
Dzień Dobry. Chciałbym się coś więcej dowiedzieć na temat opisu do zdjęcia RTG Płuc, które robiła moja mama. Oto treść opisu: Wysokie ustawienie lewej kopuły przepony. Płuca bez zmian ogniskowych o nieco wzmożonym rysunku zrębu. Wnęki szersze najpewniej naczyniowe do różnicowania z węzłowymi. Co to oznacza na ludzki, prosty język. Czy trzeba to leczyć i czym to grozi. Z góry dziękuje za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Wyższe ustawienie lewej kopuły przepony może sugerować niedodmę lewego płuca. Wnęki naczyniowe to wynik najprawdopodobniej nadciśnienia płucnego. Warto skonsultować wynik z pulmonologiem.