Wnętrostwo lewostronne a sprowadzenie jądra do moszny u 15-latka

Witam.Mam 15 i cierpię przez ten czas na wnętrostwo lewostronne.Miałem je wykryte w wieku 18 miesięcy, byłem wtedy na usg i w klinice,potem tak samo w wieku 2 lat i 4.Ale po rozmowie rozmowie z rodzicami wynika, że usg "nic tam nie znalazło".Teraz zaczynam się tym przejmować odczuwam lekkie bóle w brzuchu i trochę niżej po lewej stronie i się wstydzę. Jakie są szanse,że ono tam jednak jest i rozwinęło się dostatecznie by dało się je sprowadzić do moszny.Czy mam szanse na to i czy są one duże?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,
wobec pojawienia się dolegliwości sprawę należy bezwzględnie rozstrzygnąć. Konieczne jest dobre USG brzucha. okolicy pachwiny lewej i wizyta u urologa. Jądro zapewne jest, może być oczywiście b. male, szansa na sprowadzenie do moszny niewielka, zresztą w tym wieku rzadko kusi się o przeprowadzenie takiego zabiegu. Raczej usuwa sie takie małe, słabe jądro (z różnych przyczyn, onkologicznych tez). Nawet jeśli USG nie znajdzie takiego jadra to często poszukuje sie go operacyjnie (zazwyczaj laparoskopowo).Pozdrawiam RH