Żyły wewnątrz ujścia cewki moczowej

Witam. Ostatnio przez przypadek podczas kąpieli zauważyłem 2 żyły (chyba) wewnątrz ujścia cewki moczowej (po rozwarciu jej). Moje pytanie brzmi: czy żyły w tym miejscu to normalna rzecz (jedna jest grubsza przy końcu ujścia) i czy ewentualnie może to być coś innego? Dodam, że nie odczuwam żadnego bólu przy oddawaniu moczu, nie mam żadnych wydzielin i żadnych innych niepokojących zmian.
ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

nie wiem, czy są to, aby na pewno żyły, ale wewnątrz członka znajdują się naczynia krwionośne. Jeżeli nie ma Pan żadnych dolegliwości ze strony układu moczowego, należy przyjąć to za prawidłowość i się tym nie przejmować.