Wodniak jądra i stan zapalny jądra

Witam, stwierdzono u mnie wodniaka jadra kilka miesiecy temu, teraz dostalem jeszcze do tego stan zapalny jadra i jadro jeszcze wiecej sie powiekszylo -dodam ze bylem badany za granica i chcialbym wiedziec czy wszystko zostalo poprawnie zdiagnozowane mialem z tego powodu uciskajacy bol , ktory przeszedl w lekki po podaniu antybiotyku po 24 h podano mi Ciprofloxacin 250mg 2 razy dziennie, moje pytanie jest kiedy bedzie mozliwe wykonanie zabiegu na wodniaka i czy to jest odpowiedni antybiotyk?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Wodniaki nabyte wymagają leczenia operacyjnego. Najczęściej wykonywane są zabiegi sposobem Winkelmanna i Bergmanna. Operację można przeprowadzić po ustąpieniu stanu zapalnego w badaniach laboratoryjnych i fizykalnych. Zwykle to okres 10-20 dni. Antybiotyk został zalecony prawidłowo.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty