Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wodniak jądra po zabiegu usunięcia żylaków porózka nasiennego

3 lata temu miałem zabieg podwiązania żyły z uwagi na żylaki powrózka nasiennego lewego jądra. Na ostatniej (tydzień temu) wizycie urolog podczas badania zdiagnozował u mnie wodniaka. Powiedział że nie jest on duży i nie uciska jądra. Jednak po tej wizycie występują u mnie dolegliwości bólowe w lewym jądrze. Bóle zazwyczaj występują wieczorem, czasami w nocy lub rano. Mają one różny charakter-raz kujący raz ćmiący. Dlaczego jądro czasami boli a czasami nie i co to może oznaczać? Proszę o poradę.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam,
Przebyta przed trzema łatwy opracja zylakow raczej nie ma wpływu na obecne dolegliwości. Niewielki wodniak jądra może być tego przyczyna. Jeżeli dolegliwości bedą się powtarzały, lub wodniak ulegał powiększeniu wskazane jest leczenie operacyjne.

Specjalista w zakresie urologii i chirurgii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej.
0
Lek. Artur Jeliński Urolog
75 poziom zaufania

Po leczeniu operacyjnymzylakow i nap przepukliny moze dojsc do powstania wodniak jadra ,dolegliowsci maja raczej podloze psychogenne, Wodniak jadra nagol niedaj dolegliowsci , W przypadku wodika leczenie polega na leczeniu operacyjnym

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy