Wodnista biegunka u 1,5-rocznego dziecka

witam moja póltora roczna córeczka ma wodnistą biegunkę ,dziecko nie pije żadnego mleka ani kaszek pije kawę inkę którą zresztą lubi .biegunka pojawiła się dziś od obiadu w domu mam tylko węgiel czy mogę podać to maluchowi proszę o szybką odpowieć .dziękuję

Milena Lubowicz

Raczej wskazana jest smecta. Do tego koniecznie proszę podać dziecku probiotyk oraz doustne płyny nawadniające, dostępne w aptece bez recepty. No i proszę uważnie dziecko obserwować, gdyż taki maluch może się stosunkowo szybko odwodnić. Gdyby tylko coś niepokojącego zaczęło się dziać to zalecam wizytę u pediatry.
Pozdrawiam