Wodnista, zielonkawa wydzielina i ból podbrzusza w miejscu szwów po cesarskim cięciu

Jestem trzy tyg po c. cieciu. Niecale dwa tyg po cc trafilam do szpitala z bolami podbrzusza brakiem krwawienia. Szwy mialam rozpuszczalne ale okazali sie ze wszstko dziao sie przez te dwa nieobciete supelki. Zalecono masaze brzucha. Pimogly.mowili ze brzydki zapach wydzielina to normalne. Zakazenia brak. Teraz wydzielina zrobila sie wodnista i zielonkawa. Bolimnie nad miejscem tych supelkow na poczatku i koncu rany. Sa tam takie zgrubienia. Wydzielina nadal niemilo pachnie. Co moze sie dziac.

częstym powikłaniem po założeniu szwów , zwłaszcza szwu ciągłego , na ranę po cięciu, jest utrudniony odpływ gromadzącej się w tkance podskórnej wydzieliny. może to prowadzić do zakażenia rany , gorączki i wypływania treści ropnej.
dobrze gdy zbada to specjalista ( czasem konieczne jest USG okolicy po cięciu ) oraz zaleci odpowiednie postępowania z raną.
Zgrubienia na końcach blizny są pewnie spowodowane szwami pod skórą które są zwykle grubsze i wolno się rozpuszczają.