Wole guzkowe w rozpoznaniu diagnostycznym

Rozpoznanie kliniczne.: Wole Guzkowe. Powtórna. Poprzednia nie diagnostyczna. Wyniki badania. Treść krwista. Bethesada-I. Brak materiału pęcherzykowego. Wizytę mam za trzy miesiące. Jak to interpretować?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do endokrynologa oraz wykonać oznaczenie poziomu hormonów tarczycy. W zależności od ich poziomu stosuje się odpowiednie postępowanie. Czasami jest to wycięcie gruczołu.