Wolne skutki diety proteinowej

Witam mam 17 lat. Ważę 69kg przy wzroście 174 mam więc nadwagę. Rozpoczęłam wraz ze swoją mamą dietę proteinową, działamy według zasad z książki. Niestety od wszystkich wokół słyszymy, że jest to dieta przy której chudnie się bardzo szybko, moja mama schudła przez ostatni miesiąc około 4kg ja natomiast tylko 2. Nie wiem w czym problem, odżywiamy się tak samo a moja waga nie spada. Dodam, że moja mama jest szczupła i chudnie szybciej, a zawsze byłam przekonana że osoby z nadwagą mogą zrzucić pierwsze kilogramy bardzo szybko. Faza uderzeniowa trwała 10 dni i wtedy schudłam tylko kilogram. Co może być przyczyną tak wolnego chudnięcia? Dodam że prowadzę zróżnicowany tryb życia, często gram w koszykówkę do tego ćwiczę na wf-ach, ale nie ćwiczę nic na co dzień. Do tego odkąd jestem na tej diecie nie mam okresu, nie wiem czy to może być przyczyna tego odżywiania, bo słyszałam że przy odchudzaniu może zaniknąć miesiączka ja jednak nie chudnę praktycznie wcale więc może jest to przyczyna braku jakiś wartości odżywczych w organizmie, czy raczej mam szukać przyczyny gdzie indziej? Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.
17 LAT ponad rok temu

Witam.

Wcale nie masz nadwagi, Twoja masa ciała mieści się w normie (wskazuje na to BMI odniesione do siatki centylowej).
Jeśli nie jesteś zadowolona z sylwetki - ruszaj się częściej.
Nie polecam diety o dużej zawartości białka.
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-proteinowa (o ewentualnych zagrożeniach przeczytasz pod tym linkiem).

Redukcję masy ciała rzędu 4kg, tak jak w przypadku Twojej mamy można uzyskać poprzez stosowanie diety zawierającej w swoim składzie wszystkie niezbędne składniki:
białka
tłuszcze i
węglowodany.
Zajrzyj na:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida dzieci

Jeśli zanik miesiączki wystąpił właśnie w trakcie stosowania diet, tym bardziej radziłabym zaprzestania jej stosowania i udanie się na konsultację do lekarza.
Warto wykonać badania kontrolne, być może nadmiar białka spowodował jakieś zaburzenia np. hormonalne.

Polecam Ci przeznaczenie co najmniej 30 minut dziennie na aktywność fizyczną (optymalnie 60-90 minut).
Zapobiegnie to tyciu i umożliwi uzyskanie ładnej sylwetki.

Pozdrawiam

P.S
Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.