Oddanie kału 4 godziny po przyjęciu tabletki Escapelle

Witam serdecznie Piszę, ponieważ mam problem. Wczoraj niestety źle się podziało, ponieważ wraz z moim partnerem odbyłam stosunek, który niezbyt dobrze się zakończył. Użyta została prezerwatywa, lecz tak się stało że została ona we mnie, a mój partner wyciągnął członka bez niej. Postanowiliśmy w ramach zapobiegnięcia niechcianej ciąży, że rano udamy się do lekarza, aby wypisal receptę na tabletkę "po". Udało się i po 10h od feralnego stosunku zażyłam Escapelle. Po jej zażyciu czułam się nieco czułam się nieco senna i zmęczona, lecz nie wiem czy to z powodu tej tabletki czy z niewyspania. Nie mam pojęcia. Poza tym, po ok 4h od przyjęcia tabletki, poszłam oddać kał. Nie była to biegunka. Był normalny, miał kształt itd. I tu moje pytanie...czy po oddaniu kału istnieje ryzyko, że nie zdążyła sie ona rozpuścić i należycie wchłonąć? Bardzo proszę o odpowiedź!

Małgorzata Panek

Przy normalnym, niebiegunkowym, stolcu nie występują zaburzenia wchłaniania. Dla pewności radziłabym wykonać test ciążowy po 14 dniach od stosunku i w razie wyniku pozytywnego udać się do ginekologa.
Pozdrawiam