Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wpływ karmienia piersią na cykl miesiączkowy

Dwa miesiące po porodzie dostałam okres, pomimo że regularnie na żądanie karmię małego piersią. Przed porodem, ciążą miesiączki miałam regularnie co 28 dni. Od ostatniej miesiączki minęło 39 dni, nadal karmię małego piersią. Powinnam się denerwować? Czy takie wahania to normalka?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Karmienie piersią

Karmienie piersią przynosi wiele korzyści - zarówno mamie, jak i dziecku. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat naturalnego karmienia maluszka.

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam!

Często ok. 6 tygodni po porodzie występuje jednorazowe krwawienie, obfitsze niż odchody połogowe ostatnich tygodni połogu, ale mniej obfite niż miesiączka. U Pani mogło ono się pojawić nieco później niż standardowo. Następne krwawienie, czyli już właściwa miesiączka, pojawia się zwykle dopiero wtedy, gdy karmienie piersią staje się rzadsze (przy wprowadzaniu innych pokarmów), lub też po całkowitym odstawieniu dziecka od piersi.
Jeżeli dokarmia Pani dziecko sztucznym mlekiem, to niewykluczone, że krwawienie było już właściwą miesiączką. Menstruacja ma w takim przypadku prawo pojawiać się nieregularnie, dopóki przystawia Pani dziecko do piersi.
Póki co, nie ma Pani w każdym razie powodów do zmartwień.

Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy