Wpływ leku Fevarin 100 na antykoncepcję hormonalną

Stosuję antykoncepcję hormonalną i od niedawna Fevarin 100. Chciałabym wiedzieć czy leki mogą na siebie negatywnie wpływać i czy lek Fevarin nie zaburza działania antykoncepcyj? Ważne jest dla mnie też to czy można być pewnym, że lek Fevarin nie działa negatywnie na tabletki przez pewien okres początkowy, aż organizm się nie przystosuje , czy muszę odczekać jakiś czas aby być pewna, ze leki ze sobą "współgrają" czy mogę mieć tę pewność od razu? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Nie znalazłam informacji na temat interakcji Fevarinu z lekami antykoncepcyjnymi. Z drugiej strony wiadomo, że niektóre leki przeciwdepresyjne zmniejszają skuteczność antykoncepcji hormonalnej.
Nie wiem co do czego chce Pani mieć pewność: czy co do skuteczności antykoncepcji czy wobec skuteczności Fevaryny. Jeżeli dotychczas nie pojawiły się objawy niepożądane po leku, to prawdopodobnie nie będzie ich i w przyszłości. By zachować spokój w związku z ewentualnością zajścia w ciążę, radzę oprócz pobierania leków hormonalnych zachowywać abstynencję w dniach owulacji.