Wpływ nadmiaru węglowodanów na zwiększony stres

W celu przytycia zacząłem jeść bardzo dużo węglowodanów, jednak spostrzegłem, że potęgują one u mnie stres i zwiększone napięcie - co za tym idzie zdecydowanie bardziej się pocę, a także zwiększyła się częstotliwość wypróżnień. Zatem: Czy nadmiar węglowodanów wpływa na zwiększony stres ? Czy jest to naturalna reakcja organizmu na zbyt dużą różnicę w proporcji pomiędzy węglowodanami, a innymi składnikami odżywczymi ? Jak mam interpretować te objawy. Dziękuję za odpowiedź.

Witam , tak naprawdę mam mało informacji na temat tego jakie węglowodany pan spożywa ,jeżeli są to węglowodany proste tj cukry to mogą one powodować rozdrażnienie. W jakiej ilości i jakie są to węglowodany? Jaka jest Pana waga i do jakiej chce pan dojść?Jest Pan osoba trenującą? Choruje pan na coś Bo nie wiem czy w Pana przypadku zwiększenie węglowodanów będzie dobrym posunięciem. Zachęcam do prywatnego kontaktu, chętnie pomogę bo jak Pan sam widzi pojawia się wiele niewiadomych i ciężko udzielić satysfakcjonującej odpowiedzi ale jeśli napisze Pan wiecej to pomogę

Szanowny Panie,
Węglowodany mają bezpośredni wpływ na gospodarkę węglowodanową organizmu, tj. poziom glukozy we krwi oraz poziom insuliny, które wymiernie przekładają się na samopoczucie. Jeżeli zwiększył Pani w swojej diecie ilość węglowodanów prostych, mógł Pan rozregulować swoją glikemię, czego pierwszym objawem jest rozdrażnienie, pogorszone samopoczucie i kłopoty z koncentracją. Dodatkowo, jeżeli większość węglowodanów w Pana diecie pochodzi z pszenicy (szczególnie z mąki pszennej oczyszczonej, tj.: białe pieczywo, ciastka, bajgle, pączki itd.), może mieć to znaczący wpływ na Pana samopoczucie. Na skutek trawienia pszenicy powstają bowiem morfinopodobne związki, które wiążą się w mózgu z receptorami opioidowymi. Pobudza to układ nerwowy wywołując stan lekkiej euforii. Taki stan trwa chwilę, aby zakończyć się obniżeniem nastroju i zwiększoną nerwowością.
Pozdrawiam!