Wpływ pracy fizycznej na wynik badania wysiłkowego

Czy jeśli parę godzin przed badaniem wysiłkowym osoba wykonuje prace fizyczne, takie jak cięcie drewna, wbijanie gwoździ, może to mieć wpływ na wynik? Mój dziadziuś około 13 pracował na balkonie, a o 15 miał badanie wysiłkowe i skończono je po 4 minutach przy obciążeniu 15, dziadziuś leczy się kardiologicznie, a jego cholesterol wynosi 128.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taka aktywność fizyczna nie powinna mieć wpływu na próbę wysiłkowa.