Wpływ szczoteczki elektrycznej na plomby

Witam. Używam od niedawna szczoteczki elektrycznej do mycia zębów. Mam kilka klomb swiatloutwardzalnych i zastanawia mnie czy wibrację które powstają podczas mycia nie spowoduje ich wypadaniecie bądź maja jakiś negatywny wpływ na takie plomby???

Witam!
Negatywny wpływ na plomby ma nie mycie zębów!!! Tylko prawidłowa higiena jamy ustnej,czyli prawidłowe szczotkowanie,używanie płukanek i nitkowanie gwarantuje dobry stan uzębienia (w tym wypelnień) i zdrowe dziąsła! Dobrze założona plomba nie ma prawa wypaść z powodu szczotkowania... a rodzaj szczoteczki jest tu obojętny... Pozdrawiam.

Gdyby rzeczywiście tak było, to wszystkim osobom używającym szczoteczek elektrycznych wypadałyby wypełnienia, a tak nie jest. Odpowiednio założona plomba powinna nam służyć wiele lat. Po jej założeniu przez stomatologa nie powinna przeszkadzać i być odczuwalna w jamie ustnej. Jeśli jednak nie jest założona szczelnie, to może wypaść albo może doprowadzić do próchnicy wtórnej, która powstaje pod wypełnieniem lub wokół niego. Wybór szczoteczki nie ma tu znaczenia, bo źle założona plomba może wypaść przy nadgryzaniu czy nawet mechanicznym zaciskaniu szczęki. Poza tym szczoteczki elektryczne są tak opracowane, by nie uszkadzać ani plomb, ani naszych zębów, tylko je precyzyjnie oczyszczać.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry