Wpływ tabletek antykoncepcyjnych na owulację

Pierwsze opakowanie tabletek anty rozpoczęłam na początku grudnia. Jeśli nie brałabym owych tabletek, okres wypadałby mi na koniec grudnia, owulacja tak na 12 stycznia. Od dwóch dni mam śluz identyczny do tego, który występuje podczas dni płodnych. (dokładnie zawsze się obserwowałam). Poza tym bolą mnie piersi i jajniki. Po prostu martwi mnie to, że rzekomo akurat w tych dniach wypadały by mi dni płodne a mój organizm dokładnie tak się zachowuje. Czy możliwe jest by tabletki nie działały?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma obawy o to,że tabletki nie działają. Objawy jakie Pani zgłasza najprawdopodobniej wynikają właśnie z działania hormonów.