Wpływ tabletek antykoncepcyjnych na psychikę kobiety

Zażywałam antykoncepcję hormonalną przez blisko 8 lat bez żadnej przerwy. Ostatnie dwa lata były nafaszerowane złością na bliskich, ignorancją i brakiem zadowolenia z życia. Odstawiłam tabletki w kwietniu 2013 i z miesiąca na miesiąc mój stan psychiczny się pogarszał. Byłam agresywna i podła z zerowym poziomem miłości do rodziny, która jest wspaniała ! Stałam się totalnie inną osobą całkiem mi obcą, jakby zmieniła mi się osobowość. Czy tabletki mogą tak wpływać na organizm kobiety 40 letniej?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tabletki mogą wpływać na libido ale stan psychiczny - raczej nie. Warto skorzystać z porady psychologa lub psychiatry.