Wpływ toksoplazmozy na poronienie

Proszę o interpretacje badań na toksoplazmozę po miesiąc po poronieniu: IgM pół ilościowo:wynik w surowicy 0,08. Wynik ujemny 8,oo IgG II ilościowo : wynik w surowicy 91. Wynik ujemny 8.00. Czy przyczyną poronienia mogła być toksoplazmoza, zaszłam w ciąże w połowie lipca, poronienie 9 tydzień. Dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wyniki oznaczenia przeciwciał nie potwierdzają świeżego zakażenia a raczej przebyte w przeszłości. Stąd też można wnioskować iż do poronienia nie doszło w wyniku toxoplazmozy.