Wpływ wkładki wewnątrzmacicznej Copper T na ciążę

Witam, mam wkładkę o nazwie copper T. Jestem w 12 tygodniu ciąży. Ciąża zagnieździła się w dnie macicy, mimo iż spirala nie wysunęła się ani nie wypadła. Rozmawiałam z 6 ginekologami, każdy mówi co innego. Jeden, że wkładka dziecku nie zaszkodzi, drugi, że nikt nie da mi gwarancji, że wkładka nie rozerwie pęcherza. Trzeci, że ciąża nie zniesie obecności wkładki. Jestem już bardzo zmęczona sytuacją i naprawdę nie wiem komu wierzyć. Chciałam spytać jaka jest szansa na donoszenie takiej ciąży.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie , niestety nikt nie może zagwarantować Pani że ciąża z tą wkładką będzie przebiegać prawidłowo i bez powikłań. W zaistniałej sytuacji każdy z ginekologów ma po części rację. Konieczne jest baczna obserwacja objawów i rozwoju ciąży