Wpuklanie migdałków móżdżku do otworu potylicznego

witam. wynik z mr glowy. wpuklanie migdalkow mozdzku do otworu potylicznego na 6mm.czy to oznacza cos zlego?

Mikołaj Cyganok

Witam! Wynik MR powinien być interpretowany tylko i wyłącznie przez lekarza, który ma możliwość zbadać dziecko i zebrać wywiad, oraz ocenić objawy kliniczne, a najlepiej przez lekarza zlecającego wykonanie badania. Ponieważ opisywane zmiany mogą wynikać m.in. z powodu wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego, sugeruję niezwłocznie udać się na konsultację ze swoim lekarzem.