Wpuklanie się migdałków móżdżka do otworu wielkiego w wyniku MR

moja 17-letnia córka po MR stwierdzono wpuklanie się migdałków móżdżka do otworu wielkiego na ok.1cm,bez kompresji rdzenia przedłużonego układ komorowy nie jest poszerzony czym to grozi

Bezwzględnie.
Nie wiem czy córka demonstrowała objawy wzmożonego ciśnienia śródczaszkowego?
Jakie były i są aktualnie objawy?
Może zespół Arnolda -Chiari ?
Wizyta u neurologa dziecięcego niezbędna.
pozdrawiam ciepło