Wrastający paznokieć na obu stopach

Witam. Już bardzo długi czas mam wrastający paznokieć,. Do tej pory nic z tym nie robiłam bo kilka lat temu miałam wycięty fragment paznokcia i problem wrodził, na początku lekarz przepisał mi maście ale nie pomagały więc przestałam cokolwiek robić. ale mam już dość ciągłego bólu. problem mam na obu stopach przy dużych palcach. Co powinnam zrobić? Czy w tak zaawansowanym stanie mam szanse aby obyło sie bez wycinania paznokcia?

Bez zbadania nie jestem w stanie odpowiedzieć - nie znam obecnego stanu zaawansowania tego "zaniedbania"! Proszę poszukać w internecie ogłoszenia chirurga w Toruniu lub okolicy , który zajmuje się leczeniem wrastających paznokci , mnie często udaje się wyciąć tylko część płytki paznokciowej i operację robię w osłonie antybiotyku DalacinC - brany 3 dni przed i 3 dni po zabiegu. ALE TO WSZYSTKO ZALEŻY OD MIEJSCOWEGO STANU CHOROBY!!! zż