Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wrastania paznokcia po urazie

spadła mi metalowa cięzka rura na duzy palec u nogi. Zrobił się siny, krwiak pod spodem, krew spuściłem, i paznokiec zszedł po pewnym czasie.. rośnie nowy od ok. 3 m-cy i jest juz połowa płytki i zaczyna wrastać, (idzie w dół) co robić?
MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Terapia naprzemienna przy sterydoterapii

Czy wiesz, na czym polega terapia naprzemienna przy sterydoterapii? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat. O terapii naprzemiennej mówi dr n. med. Anna Pura-Rynasiewicz, dermatolog.

Tomasz Pielak
15 poziom zaufania

Witam serdecznie. Wrośnięcie paznokcia polega na zagięciu brzegów bocznych paznokcia i wniknięciu płytki paznokciowej w części miękkie wału. Najczęstszą przyczyną jest niewłaściwe obcinanie paznokci (na okrągło), lub tak jak w Pana przypadku- uraz mechaniczny. Najwłaściwszym sposobem pozbycia się tej dolegliwości będzie wizyta u dermatologa bądź kosmetologa/kosmetyczki i założenie specjalnej klamry na paznokieć, która ukierunkuje paznokieć. Paznokieć u stopy odrasta ok. 300 dni, dlatego problem może być długotrwały i bolesny. W przypadku niewielkich dolegliwości bólowych można wypróbować sposoby domowe, np: po wieczornej kąpieli można delikatnie odsuwać wał paznokciowy pilnikiem, tak by paznokieć rósł prosto, można również podłożyć kawałek waty z substancją antyseptyczną. Polecam jednak wizytę u specjalisty, który wybierze najwłaściwszą metodę leczenia wrastającego paznokcia. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy