Wrażenie głosów wydobywających się z mojej głowy

Dzień dobry. Mam wrażenie, że ktoś "myśli w mojej głowie". Podsuwa mi myśli, których nie chcę. Że mam zrobić sobie, mam kogoś opuścić, coś powiedzieć, wyzywa mnie i tak dalej. Jest ze mną od zawsze, ale zawsze uważałam go za przyjaciela. On dalej mówi, że nim jest. Boję się nie zrobić tego co chce, bo boję się, że coś mi zrobi. Mówi, że spotka mnie za to kara. Najdziwniejsze jest to, że to mężczyzna. choć boję się facetów. Głosu jego nie słyszę, to tylko myśli. Choć czasami głośno się śmieje.

Witam!
Bardzo dziękuję, że zwraca się Pani do mnie z tym pytaniem. Objawy, które Pani zgłasza są wskazaniem do konsultacji bezpośrednio z lekarzem psychiatrą, który będzie mógł udzielić Pani niezbędnej pomocy. Lekarz zbada naturę tych symptomów i uzyska Pani wówczas dokładną diagnozę swojej przypadłości. Przez internet diagnoza pacjenta jest niestety niemożliwa i niesie dużą możliwość błędu. Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą (np. w gabinecie prywatnym lub poradni zdrowia psychicznego), który udzieli wsparcia i w razie konieczności przepisze odpowiednie leki.

Pozdrawiam serdecznie!
Aleksandra Karmazyn

Dzień dobry,

Proszę tego nie lekceważyć i udać się do lekarza psychiatry, który Panią zbada i zaproponuje stosowne leczenie.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.