Wrażenie zamarcia serca i brak oddechu

Witam, Nie wiem do kogo udać się po diagnozę. Do kardiologa? Psychiatry? Od kilku tygodni podczas zasypiania zrywam się z krzykiem z wrażeniem "zamarcia" serca i brakiem oddechu, dodatkowo z głośnym krzykiem. Zwykle po 1-2 takich syt. zasypiam niemniej zdarzają się noce gdy powtarza się nawet po kilkanaście razy, także po kilku godzinach snu. Rano te epizody są najdłuższe, krzyczę łapiąc dech i czekając na uderzenie serca czasem 10sek i więcej. Mam 44 lata. Proszę o radę bo strach jest ogromny.

Warto udać się do neurologa ,aby zebrał dokładnie wywiad zbadał Panią.
Nie wykluczam że pomocne będzie również badanie zapisu eeg .Incydenty wymagają różnicowania ponieważ mogą mieć różna etiologię w tym podłoże padaczkowe-np. napady padaczki z płata skroniowego,lęki nocne, inne

Pozdrawiam ciepło