Wrośnięta wkładka antykoncepcyjna u 47-letniej kobiety

Witam mam 47 lat. Mój problem to wrośnięta wkładka antykoncepcyjna. Miałam 2 zabiegi. 1 to łyżeczkowanie-bez skutku, 2 histeroskopia operacyjna - również bez skutku. Wkładka jest wrośnięta i ułożona w poprzek jamy macicy po granicy szyjki i macicy. Mam przewlekły stan zapalny i zmiana flory bakteryjnej - actinomyces israeli. Czy jedynym sposobem jest usunięcie macicy wraz z szyjką, co powinnam zrobić dalej.

Można by było ponowić próbę usunięcia wkładki w histeroskopii w warunkach sali operacyjnej i w razie braku możliwości jej usunięcia zrobić konwersję zabiegu do usunięcia macicy. Pozdrawiam