Wrośnięty paznokieć i stan zapalny przy nim u 19-latka

Witam. Mam 19 lat od okolo roku mam wrosniety paznokiec w dużym palcy u prawej nogi. Nigdy on nie bolał lecz od 3 dni zaczął mnie boleć ten palec. Cały czas wycieka z niego ropa. Szczepiony na teżec byłem w 2012 roku ( w sierpniu mialed jednorazowa dawke po skaleczeniu sie ). Chciałbym zaznaczyć ze nie pierwszy raz mam wrosniety paznokiec. Moje pytanie brzmi czym ten bol moze byc spowodowany ?

Ból jest najprawdopodobniej wywołany zaostrzeniem przewlekłęgo stanu zapalnego(skoro stale wycieka ropa , tzn. , że taki stan istnieje). Proszę poszukać chirurga , który specjalizuje się w wycinaniu wrastających paznokci!!! Trzeba to operować w osłonie antybiotyku , tzn. w 3-cim dniu brania plus 3-5 dni po operacji. Prawidłowo zoperowany wrastający paznokieć nie powinien nawracać! zż