Wskazana jest operacja czy wystarczy leczenie zachowawcze?

Witam, od 7 lat zmagam się z dużym bólem odcinka lędźwiowego. W 2012 zrobiłam badanie MR po czym neurolog zalecił mi oszczędzający tryb życia, zastrzyki i tabletki przeciwbólowe oraz zabiegi. Od tamtego czasu czuję się jeszcze gorzej więc badanie powtórzyłam, oto jego opis: -masywna lewoskolioza odcinka LS kręgosłupa -w segm. L4-L5 widoczny przedozmyk zwyrodnieniowy na około 6 mm -w projekcji poprzecznej segm. L4-L5 tylna, szerokopodstawna i dwuboczna protruzja k/m na około 4 mm z uciskiem na worek opony twardej od przodu -segm. L5-S1 zmiany typu bulging disc bez istotnego ucisku na struktury nerowowe wewnątrzkanałowe - zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych Proszę o informację czy wskazana jest operacja czy tylko jak do tej pory leczenie zachowawcze. Dziękuję. Pozdrawiam.

Szanowna Pani, leczenie należ omówić z lekarzem prowadzącym. Niestety nie mogę pomóc. Pozdrawiam